W zgodzie z tradycją – wygodne auto do ślubu

Z pewnością niezwykle ważnym sprawą w życiu każdego z nas jest zmiana stanu cywilnego. Wszystko musi być w tym dniu idealnie dopracowane – nic nie może zawieść. Dzień ożenku jest zawsze dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Istotny akcent jego oprawy stanowi auto, którym oblubieńcy udadzą się na uroczystość zaślubin – staje się ono odpowiednikiem statusu VIP.

Auto do ślubu – ważny element weselnej tradycji

Współcześnie przyjętym zwyczajem jest, aby narzeczeni przebyli drogę na uroczystość samochodem. Wcześniej zapewniał to pojazd zaprzężony w dwa przystrojone konie. Jednak wraz z pojawieniem się techniki wierzchowce zostały wyparte przez auta. Auto do ślubu jest elementem, który winien być zauważony przez zaproszonych członków rodziny i znajomych. Jednak prócz spodziewanej, ekskluzywnej oprawy, auto jest po prostu praktycznym sposobem dotarcia do celu. Tym bardziej teraz, kiedy to nie poruszamy się już w granicy małego terenu zamieszkania, ale często przemierzamy przed ceremonią kilka lub kilkanaście kilometrów – wszakże obecnie droga z urzędu do sali weselnej przebiega zwykle przez studio fotograficzne.

Co wybrać – zabytkowy samochód czy Mercedes do ślubu?

Na wybór odpowiedniego pojazdu mają wpływ obecny trend oraz indywidualne upodobania. Zwykle większość nowożeńców wybiera auta z najnowszej oferty najlepszych marek, np. Mercedesa. Na rynku usług transportowych dedykowanych młodej parze odnajdziemy także auta z aktualnej oferty salonów samochodowych, jak i te retro. Nowożeńcy często wybierają nowoczesne limuzyny w stonowanej, eleganckiej czarnym kolorze. Całość winna stanowić doskonałą harmonię, zatem ekskluzywne skórzane wnętrza nie są rzadkością. Wypożyczalnie aut do ślubu zapewniają młodym parom możliwość wynajmu pojazdu wraz z szoferem o nienagannych manierach. Osoba, która poprowadzi samochód jest także gwarantem udanej uroczystości. Zatem mile widziany jest profesjonalista, który bezpiecznie dowiezie nas pod kościół, przy czym wykaże się dyskrecją i nie skradnie naszego show.