Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka i zastosowanie

Jeśli szukasz aparatu do terapii ultradźwiękowej, skieruj się tutaj

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, bo właściwie aplikowane ultradźwięki korzystnie oddziałują na nasze zdrowie. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, łagodzenia bólu i redukowania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu odpowiedniego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – sposób działania?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie 100 lat, bazuje na 2 typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, stawów, blizn czy ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają pozytywny wpływ na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Istnieją dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie świetnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów albo podejmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]