Aparaty do magnetoterapii – leczenie polem magnetycznym

Magnetoterapia sprzęt. Dowiedz się więcej na https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia pomaga też w stanach zapalnych, zmniejsza obrzęki, poprawia krążenie i redukuje ilość wolnych rodników.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy też modele przenośne, bardzo dobrze nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Aparaty te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]