Badania wysokościowe – bądź bezpieczny podczas pracy na wysokości

Jeżeli potrzebujesz zlecić badania wysokościowe Bielsko Biała, zajrzyj na http://www.testypsychologiczne.com.pl

Pracą na wysokościach nazywamy pracę wykonywaną na wysokości powyżej 3 metrów nad gruntem bądź podłogą. Dotyczy to zatem prac przede wszystkim budowlanych, ale też pracowników prac remontowo–budowlanych, elektryków oraz przedstawicieli wielu innych zawodów. Na czym polegają te badania?

Zakres badań wysokościowych

Praca na wysokości, mimo iż zgodnie z przepisami BHP musi odbywać się z używaniem właściwych akcesoriów, jest szczególnie niebezpieczna, w związku z tym badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy tego rodzaju nie powinny wykonywać osoby mające zawroty głowy, cierpiące na zaburzenia równowagi czy mające kłopoty ze wzrokiem. W sferę badań wysokościowych wchodzi więc pełna diagnostyka z zakresu okulistyki, laryngologii (co ma wykryć kłopoty z błędnikiem i równowagą) oraz neurologii. Badania wykonuje się poddając badanego nieskomplikowanym testom przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń. W trakcie badań można również wykryć schorzenia do tej pory niezdiagnozowane, będące zaś poważnym przeciwwskazaniem do pracy na wysokościach, ich wykonanie ma więc szczególne znaczenie. Nie trzeba martwić się, że niezbędne będzie poświęcenie na te badania wiele czasu, gdyż jest możliwość przeprowadzenia pełnej diagnostyki nawet w jeden dzień.

Badania wysokościowe – jak długo zachowują ważność?

Badania wysokościowe należy wykonać przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, ale nie oznacza to, że wystarczy wykonać je tylko raz. Pamiętając, że w toku pełnienia obowiązków mogą pojawić się kłopoty zdrowotne, a także, że taki jest obowiązek nakazany przez prawo, badaniom tego typu należy poddawać się co 2-3 lata. Pracownicy, którzy mają więcej niż 50 lat, muszą natomiast poddawać się im co 12 miesięcy.

Dane teleadresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]