Zainteresowany leczeniem presbiopii? Skieruj się w to miejsce.
Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej objawem jest utrata zdolności widzenia w bliży, co w gruncie rzeczy ogranicza możliwość czytania książek, pisania, użycia komputera i smartfona oraz podejmowania szeregu prostych aktywności. Presbiopia jest konsekwencją zaburzenia zdolności akomodacji oka albo jej kompletnej straty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być noszenie szkieł korekcyjnych, aczkolwiek wywołuje to sporo trudności. Szkła do bliży utrudniają widzenie dali, okulary dwuogniskowe zazwyczaj nie są wygodne, zaś modele progresywne z reguły nie są tanie. Idealnym wyjściem może okazać się wobec tego zlikwidowanie starczowzroczności podczas zabiegu.
Korekcja starczowzroczności. Z jakiego powodu jest potrzebna?
Jak już nadmieniliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia uniknięcie szeregu komplikacji przy realizowaniu niezbędnych, najprostszych aktywności. Ludzie cierpiące na tę chorobę (wypada zaznaczyć, że niekiedy pierwsze objawy starczowzroczności przejawiają się niedługo po 40 roku życia) mają trudności z pisaniem czy korzystaniem z komputera, jak również dokonywaniem zakupów (wręcz ogranicza możliwość odczytania etykiety artykułu) czy jazdą komunikacją miejską (trudności ze sprawdzeniem rozkładów jazdy). Prócz tego, odwrotnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest rekompensowana przez zdolność dokładniejszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie szkieł korekcyjnych okazuje się dla osób cierpiących na tę chorobę niekomfortowe. Trzeba też pamiętać, że wada ta się nieustająco pogłębia, a każde kolejne dwa lata skutkują zazwyczaj pogorszeniem widzenia o mniej więcej ćwierć dioptrii.
Leczenie starczowzroczności – jakie metody są dostępne?
Oprócz korekcji z użyciem szkieł korekcyjnych, możliwe jest też leczenie presbiopii z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę korzystania z okularów. Techniki jak np. PRESBYMAX® są też drogą ku temu, by podczas pojedynczego zabiegu w pełni pozbyć się wady w obu oczach.
Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]