Dobry psychiatra

Problemy ze snem, brak chęci do życia oraz znacznie obniżone samopoczucie – te objawy mogą zwiastować chorobę psychiczną. Jednak także ci pacjenci, którzy uświadamiają sobie, że potrzebują porady lekarza, zwlekają z wizytą w jego gabinecie. Wstydzimy się jednak zupełnie niepotrzebnie, a skutki tego zachowania bywają bardzo poważne. Kiedy zatem powinniśmy poprosić o poradę psychiatryczną?

Objawy neurozy? Bezzwłocznie udaj się do psychiatry

Kiedy wszystkie czynności wywołują zmęczenie, jesteś zaniepokojony lub nie potrafisz poradzić sobie ze złymi myślami, mogą to być zwiastuny nerwicy. Podobne schorzenia występują obecnie coraz częściej, a ich źródłem są za duże tempo życia, stresująca praca albo dramatyczne wydarzenia z przeszłości. Dzięki odpowiednim medykamentom oraz rozmowom, psychiatra da ci jednak szansę poradzić sobie z nerwicą, a potem stopniowo wrócić do normalnego życia – wyniki badań udowadniają, że szybko wykryta neuroza jest w stu procentach niegroźna.

Z depresją trudno zwyciężyć – pomoc psychiatry będzie niezbędna

Nie umiesz być szczęśliwym i obarczasz się winą za wszystko, co zrobisz źle? Nie masz siły opuścić łóżko, a na domiar złego masz zaburzenia apetytu? Od razu udaj się do psychiatry – szybko zdiagnozowaną depresję można szybko zwalczyć. Psychiatra zastosuje odpowiednie dla ciebie środki i być może skieruje cię na psychoterapię – a takie ruchy pozytywne skutki dadzą jedynie wtedy, gdy gabinet lekarski odwiedzisz zaraz po stwierdzeniu najwcześniejszych objawów.