Implantologia. Ratunek w problemach z zębami

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to jednak trafione wyjście, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, a ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, ale także posiadają wiele innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie widocznych długo efektów, do zera ograniczając ryzyko wypadnięcia implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wykonania implantów zębowych, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wykona nam implanty zębowe.

Na czym opiera się implantologia?

Dziś implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i trochę krótsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczne zmniejszenie czasu gojenia – pacjent nie notuje jakichkolwiek bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu powinien stosować chłodne okłady, a bezpośrednio po zabiegu – unikać gorących potraw, palenia papierosów i alkoholu. Istotne będzie też wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają dyskomfort oraz opuchliznę.

Implantologia – komu zlecić?

Implantologia wywiera spory wpływ na wygodę życia chorych – dlatego tak istotne okazuje się to, aby znaleźć właściwego lekarza. Jak więc ustrzec się przykrych niespodzianek oraz problemów zdrowotnych? Najlepiej postąpimy zlecając wykonanie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem i korzystnymi opiniami poprzednich pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na ważne informacje.