Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty zębowe to doskonały sposób na zastąpienie straconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla osób, które straciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się też w wypadku dużych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeśli właściwie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe – materiały

Na wstępie warto nadmienić, że implant zęba to jedynie ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, charakteryzującego się ogromną wytrzymałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest także fakt, iż nie koroduje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa wiele lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów zębowych?

Zróżnicowanie tworzyw, z których wytwarzane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną porcelanową, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a prócz tego nie powodującą uczulenia. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane głównie w miejsce tylnych zębów.