Jak leczyć niedożywienie? Pomogą produkty żywieniowe

Niedożywienie w wielu sytuacjach potrafi stać się dużym kłopotem. Wcale nie musi występować z odchudzaniem. Znacznie częściej okazuje się bowiem następstwem raka, chorób układu pokarmowego oraz przebytych operacji. Nieleczone może niestety być naprawdę niebezpieczne, czasem aż doprowadzając do zgonu pacjenta. Z tego powodu bardzo istotne jest szybkie rozpoczęcie kuracji oraz korekty w menu. Powinniśmy zapewnić pacjentowi niezbędne substancje w lekkostrawnej formie, w czym pomocne okażą się odpowiednie produkty żywieniowe.

Produkty żywieniowe – czemu to dobre rozwiązanie?

Dieta dla chorego z niedożywieniem może co prawda składać się z dostępnych w sklepie produktów, ale na takie wyjście mogą postawić wyłącznie osoby w dużą wiedzą z tej tematyki. Poza tym, pochłania to dużo pracy. Z tego powodu właściwie zrobimy stosując gotowe produkty żywieniowe. Dostarczają choremu niezbędne składniki, a ich przygotowanie jest dziecinnie łatwe – musimy tylko zmieszać proszek z wodą.

Produkty żywieniowe – jakie są dostępne?

Produkty żywieniowe dla chorych z niedożywieniem w smaku przywodzą na myśl zwykłe jedzenie. Mają zwykle formę granulatu, który po rozrobieniu z wodą przeistacza się w szejka lub krem. Mogą to być popularne zupy – jak chociażby koperkowa – lub koktajle o owocowym czy czekoladowym smaku. Jedna porcja opisywanego preparatu zawiera aż czterysta kalorii i więcej niż 20g białka.

Recomed