Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie każde choroby uzębienia jesteśmy w stanie zlikwidować tradycyjnymi technikami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem bywa zwykle jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się między innymi w przypadku konieczności umieszczenia implantów czy koron, uszkodzonych dziąseł, znacznych ubytków zębów oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju narośli bądź nowotworów. Jakie techniki są zatem wykorzystywane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, by zabiegi były komfortowe, a nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Niewątpliwie najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – także tych znacznie uszkodzonych, wymagających nacięcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku sporych ubytków czy chorych po złamaniach potrzebne jest czasem odbudowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również terapią wszelkich schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych przed chwilą guzów czy owrzodzeń – a także regeneracją chorych tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak nietrudno stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem sporych problemów. Warto więc powiedzieć parę słów na temat tego, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami kierować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze będzie z pewnością to, aby wykorzystywał on tylko innowacyjne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki przeciwbólowe. Dużą wagę ma także atmosfera w gabinecie i stosunek stomatologa do chorych – sporo mówią nam na ten temat komentarze dotychczasowych pacjentów, które znajdziemy między innymi w internecie lub wśród przyjaciół.