Kiedy zapisać dziecko na basen dla niemowląt?

Mimo że nawet kilkanaście lat temu pływanie noworodków nie było popularne wśród matek, to dziś coraz częściej jedna z nich decyduje się na to, by zabrać swoje latorośle na basen. Dla niemowląt pływanie okazuje się wszak świetnym treningiem, pozwalającym na lepszy rozwój ich ciała. Dobrze również zaznaczyć, że – wbrew oporom wielu matek – na pływalnię możemy wybrać się z bobasem bardzo wcześnie, bo nawet od 3 miesiąca po urodzeniu. Jednak pamiętajmy, że maluchy będą w pełni niezagrożone jedynie wtedy, gdy udamy się z nimi na odpowiednie zajęcia pod nadzorem doświadczonego instruktora. Jak więc je odszukać? O czym powinniśmy wiedzieć przy poszukiwaniach? I co zyskamy wybierając basen dla niemowląt?

Czemu warto wybrać basen dla niemowlaków?

Najistotniejszym atutem pływania niemowląt jest niewątpliwie to, że kompleksowo wspiera zdrowie maluchów. Dzięki ćwiczeniom na basenie szybciej rozwijają się płuca, wzmacnia się układ mięśni, a słabe nadal stawy maluchów nie są narażona na przeciążenia, dzięki czemu ogranicza się niebezpieczeństwo nadwyrężeń. Basen dla niemowląt to również świetne rozwiązanie przyspieszające rozwój celowości ruchowej, dzięki czemu dzieci szybciej stawiają pierwsze kroki. Warto też wspomnieć, że ćwiczenia na basenie prowadzone są z pozostałymi dziećmi – będą więc doskonałą okazją do zawiązania pierwszych relacji z rówieśnikami.

Jak znaleźć basen dla niemowląt?

Mnóstwo matek błędnie uważa, że zajęcia na basenie dla niemowlaków powodują czasem pewne zagrożenie, a wystarczy z rozwagą podejść do znalezienia ekipy, która organizuje te ćwiczenia. Szczególnie ważne okaże się na pewno to, by były one nadzorowane przez dobrych instruktorów, którzy po pierwsze zatroszczą się o ochronę maluchów przebywających na basenie, lecz też opracują odpowiednie ćwiczenia, dzięki czemu te odpowiednio wykorzystają czas na pływalni i wyniosą z tego rozwojowe i emocjonalne korzyści.