Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

Sprawdź więcej informacji o Voigt Medica na https://voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok to gwarancja pełnego komfortu życia. W klinice okulistycznej można wyeliminować uciążliwe i częstokroć groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – oddaj się w ręce wykwalifikowanego optometrysty

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku sprowadzało się do dobierania okularów bądź soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekty umożliwiające leczenie nadwzroczności, krótkowzroczności, presbiopii, jak również wielu pozostałych schorzeń. Niezmiernie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku, która cechuje się ogromną efektywnością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym, a pacjent szybko powraca do zwykłego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, w której zatrudniona jest biegła załoga medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać stosowną technikę leczenia, a następnie skorygować wadę wzroku. Optometryści pracujący w klinice okulistycznej dysponują nowoczesnym ekwipunkiem diagnostycznym, dzięki czemu są w stanie rozpoznać nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Klinika okulistyczna – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się również leczeniem innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Nowoczesne metody jego korekcji polegają między innymi na modelowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego okuliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący procedurą niezbędną w ujawnianiu jaskry, zapalenia gałki ocznej i innych groźnych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją katarakty. Korekcja wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi kwestiami, np. ciałami obcymi w gałce ocznej oraz likwidacją kaszaków.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]