Kłopoty w związku? Pomoże terapia par

Jeśli pilnie szukasz specjalisty biegłego w dziedzinie terapii par UK, skieruj się na psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/

Kłótnie zdarzają się we wszystkich małżeństwach. Sporo z nich nie stanowi niebezpieczeństwa, a po stwierdzeniu, co jest przyczyną problemów, partnerzy samodzielnie zażegnują trudności. Zdarza się jednak, że przyczyny okazują się naprawdę poważne – między innymi niewierność jednego z partnerów, kłamstwa lub kłopoty łóżkowe. W podobnych sytuacjach zażegnanie kłótni na własną rękę potrafi okazać się nieosiągalne. Kiedyś najczęściej skutkowało to rozwodem, lecz dziś dostępne są metody, dzięki którym możemy zażegnać każde rodzinne konflikty. Kiedy zatem terapia par jest rzeczywiście niezbędna? Jak wygląda? Jak przygotować się do niej, by przyniosła spodziewane skutki?

Terapia par – w jakich przypadkach jest niezbędna?

Małżeństwa w kryzysie zazwyczaj proszą o poradę wówczas, kiedy nie są w stanie zrozumieć zachowania partnera. Zwykle osobno spędzają wolne chwile ze współmałżonkiem, miast tego spotykają się na przykład ze znajomymi . Małżonkowie rozpoczynający terapię par nierzadko skarżą się, iż brak im tematów do rozmów, a ich zainteresowania różnią się od zainteresowań współmałżonka. Terapia par jest również rekomendowana wtedy, gdy któryś z małżonków dopuścił się zdrady małżeńskiej – w podobnych przypadkach jest ona niestety najcięższa. Przyczyną dużych trudności w kontaktach między małżonkami potrafią okazać się również zatajane problemy seksualne, bo pary zwykle nie umieją rozmawiać na ten temat bez odczuwania wstydu.

Terapia par – czego się spodziewać?

Ideą terapii par jest odnalezienie powodów problemów w związku i ich zlikwidowanie. Z tego względu najważniejszymi częściami terapii są dyskusje między małżonkami – nie mogą to być jednak kłótnie w obecności terapeuty, a rzeczowe rozmowy pozwalające na dotarcie do powodów konfliktu. Terapia par zwykle obejmuje także mediację, która umożliwia pokonanie wielu kłótni. Warto nadmienić także o tym, iż terapia par spodziewane rezultaty daje jedynie wtedy, gdy zgody chcą oboje partnerzy – z tego względu ważnym elementem bywa praca nad poprawą komunikacji.

Dane teleadresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339