Korona porcelanowa – o tym pamiętaj przed zabiegiem

Przed laty uszkodzenie zęba oznaczało korzystanie z sztucznej szczęki czy nie zawsze ładnych koron wyprodukowanych ze złota. Obecnie jednak protetyka uczyniła wielki postęp, natomiast chorzy, którzy z rozmaitych powodów utracili zęby nie muszą korzystać z wspomnianych metod. Od dekady wielkim uznaniem cieszą się bowiem korony porcelanowe, ponieważ przywodzą na myśl naturalne zęby, a przy tym są bardziej komfortowe niż sztuczne szczęki, wytrzymałe na pęknięcia, wpływ cukrów oraz wiele innych zagrożeń. Kiedy więc powinniśmy postawić na założenie korony porcelanowej? Jakie typy koron wykonują protetycy? Komu to powierzyć, by uniknąć potencjalnych trudności?

Korona porcelanowa – w jakich przypadkach wykonać?

Korona porcelanowa bywa wykonana na korzeniu uszkodzonego zęba bądź implancie włożonym w szczękę. Na wymieniony w pierwszej kolejności rodzaj korony decydują się zwykle pacjenci z ułamanymi zębami bądź walczący z dużą erozją miazgi. Warto jednak pamiętać, iż korona porcelanowa musi być wykonana na korzeniu, który jest całkowicie martwy. Kolejny rodzaj korony porcelanowej jest wybierany przez chorych po wyrwaniu chorego zęba i może być mocowany tak na implancie metalowym, jak i ceramicznym.

Jak ustrzec się niespodzianek przy zakładaniu korony porcelanowej?

Korona porcelanowa, jak przed chwilą wspomnieliśmy, jest bardzo solidna. By jednak mieć szansę cieszyć się z jej zalet, należy wybrać stomatologa, który ją prawidłowo wykona. Wydaje się to proste, jednak w sieci przeczytamy setki opinii zawiedzionych klientów. Jak więc ustrzec się niemiłych niespodzianek? W pierwszej kolejności dowiedzmy się, co o danym specjaliście myślą poprzedni klienci. Poza tym warto sprawdzić także, jaki sprzęt stosowany jest w danym gabinecie dentystycznym – dostępność nowoczesnych narzędzi gwarantuje bezbolesny zabieg oraz dużą odporność korony porcelanowej.