Leczenie kanałowe – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest miłym zagadnieniem. Dziś natomiast, stosując odpowiednie narzędzia i – przede wszystkim – efektywne środki znieczulające, lekarze są w stanie zagwarantować nam, że zabiegi okażą się całkowicie bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się niezbędne zawsze, kiedy pojawi się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu ultracienkich sprzętów, przez co stomatolog może dostać się do głęboko zlokalizowanych partii uzębienia. Dobrze przy tym wiedzieć, że w leczeniu kanałowym używa się także innych, często bardzo zaawansowanych technicznie sprzętów. Jakich?

Czym wykonuje się leczenie kanałowe?

Obok sprzętów manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo ważne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba transmitują do ekranu przed oczami lekarza, minimalizując prawie całkowicie ryzyko różnego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe jest także sprawdzenie długości kanałów. Wypracowanie dużej dokładności umożliwiają specjalistyczne maszyny elektroniczne – endometry. Poza tym lekarze wykorzystują także specjalne narzędzia, które umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a przez to znaczne przyspieszenie kuracji oraz poprawienie komfortu leczonego.

Leczenie kanałowe a kasa chorych

Decydując się na leczenie kanałowe warto pamiętać, iż nie zawsze będzie ono refundowane przez kasę chorych. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest pacjentom niepełnoletnim. Inni nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy, a także kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie zaś w pełni płatne. Jeżeli jest ono potrzebne, powinniśmy udać się do dentysty dysponującego nowoczesnymi narzędziami oraz wcześniej sprawdzić, co o leczeniu u niego poprzedni pacjenci mówią w sieci.