Leczenie kanałowe pod mikroskopem – czym różni się od zwykłych metod?

Leczenie kanałowe, mimo że u większości z nas powoduje lęk, w rzeczywiści jest obecnie leczeniem niepowodującym bólu. Jest to skutkiem zastosowania nowoczesnych leków przeciwbólowych, które powodują, iż pacjent nie odczuwa dyskomfortu także podczas terapii poważnych uszkodzeń. Po oczyszczeniu kanałów zęba i ich zatruciu, ząb zostaje wypełniony – dla niemal wszystkich pacjentów jest to koniec leczenia. Zdarza się jednak, iż po pewnym czasie ząb ponownie się psuje – jedynym wyjściem w takich sytuacjach będzie wtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Czemu jego zastosowanie będzie wówczas zalecane? Jak wybrać stomatologa do wykonania tego leczenia?

Zasady leczenia kanałowego pod mikroskopem

W razie ponownego leczenia kanałowego potrzebne jest zazwyczaj zastosowanie mikroskopu. Rozwiązanie to bywa również niezbędne, jeśli kanały zęba nie są proste lub jego anatomia jest nietypowa z innych powodów. Co istotne, leczenie kanałowe pod mikroskopem nie różni się od tradycyjnego terapii – jest obecnie całkowicie bezbolesne, a specjalny mikroskop znajduje się nad głową pacjenta, nie powodując dodatkowego dyskomfortu. Koszty leczenia kanałowego pod mikroskopem są zależne od poziomu uszkodzeń i lokalizacji zęba.

Kto wykona leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem nie będzie bolesne oraz da oczekiwane rezultaty jedynie wtedy, gdy znajdziemy odpowiedniego stomatologa. Kluczowe będą jego kwalifikacje i staż, o których świadczą na przykład otrzymane świadectwa. Warto też sprawdzić, co o danym lekarzu piszą dotychczasowi pacjenci – ich komentarze bez problemu wyszukamy w internecie. Przy wyborze stomatologa przeprowadzającego leczenie kanałowe pod mikroskopem nie powinniśmy zaś sugerować się kosztami – przecież stawką jest nasze samopoczucie.