Masaż – Fizjosport

Choroby kręgosłupa to jedne z częstszych dolegliwości wśród wielu młodych ludzi. Cierpią się na boleści w okolicy odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz karku. Wady postawy występują na tak dużą skalę, że w niedługim czasie z pewnością będzie można uznać je za następną chorobę cywilizacyjną XXI wieku. Z tego powodu każdy powinien szczególnie zadbać o swoje plecy. Od czasu do czasu warto wybrać się na masaż.

Zbawienne skutki masażu leczniczego

Zbawienne działanie masażu zauważymy już po kilku sesjach w gabinecie masażysty. Skóra staje się lepiej ukrwiona i szybciej roznosi tlen po naszym ciele. Kolejnym następstwem jest ogólna poprawa samopoczucia fizycznego i psychicznego. W zależności od typu masażu, wprowadza on osobę, która jest masowana w stan pobudzenia lub uspokojenia.

Popularne rodzaje masażu

Najstarszym i wciąż najczęściej wybieranym typem masażu jest masaż klasyczny. Polega on na ugniataniu i stopniowym rozcieraniu dłońmi wybranej części pleców. Jego funkcją jest wprowadzenie w stan relaksu oraz eliminacja napięcia mięśniowego. Coraz większym zainteresowaniem od kilku lat cieszy się także masaż sportowy. Polecany jest osobom, które prowadzą aktywny tryb życia. Usuwa zmęczenie po intensywnym wysiłku i skraca czas powrotu do pełni sił. Zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się zakwasów i zmniejsza ryzyko urazów w czasie uprawiania sportu.