Pływanie dla niemowląt – czy warto?

Pływanie to umiejętność, którą warto kształtować już od wieku niemowlęcego. Pediatrzy zalecają je jako doskonały sposób na wsparcie odporności malucha. Od którego miesiąca życia można zacząć naukę pływania dla niemowląt i jak ruch oddziałuje na cały organizm?

Pływanie dla niemowląt – rozbudowuje układ mięśniowy

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla zdrowia. Pediatrzy podkreślają, że pływanie dla niemowląt świetnie wpływa na organizm dziecka i w ogromnym stopniu wpływa na wzmocnienie całego organizmu, przyczyniając się do harmonijnego rozwoju fizycznego i psychicznego. Jaki jest najlepszy wiek na rozpoczęcie zajęć? Specjaliści przekonują, że w ćwiczeniach mogą uczestniczyć niemowlaki już od 3 m.ż. Przed zapisaniem pociechy na basen, trzeba jednak udać się do specjalisty, który zbada niemowlę i wykluczy indywidualne przeciwwskazania. Jak zajęcia z pływania oddziałują na zdrowie małego człowieka? Usprawnia układ krążenia, oddechowy, bierze udział w rozbudowie układu kostnego, wyrabia siłę mięśni. To wszystko pomaga w nauce raczkowania i chodzenia, poprawia się celowość ruchów. Nauka prowadzona jest w formie zabawy, dzięki czemu dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach. Doświadczeni nauczyciele używają piłek, które wpływają na koordynację.

Pływanie dla niemowląt – wpływa na rozwój wzajemnego zaufania

Wzmocnienie stanu układu immunologicznego i zdrowia fizycznego to nie wszystkie walory – pływanie dla niemowląt znacząco oddziałuje także na emocje malucha. Niemowlęta w grupie rówieśniczej przyzwyczajają się do kontaktów z innymi ludźmi, co ma ogromne znaczenie w dalszym życiu. Uczestnictwo w zajęciach z mamą lub tatą oddziałuje też doskonale na budowanie wzajemnego zaufania. Chcesz żeby Twój maluszek brał udział w nauce pływania? Wybierz sprawdzoną szkołę, która zapewnia najlepszych instruktorów.