Pływanie to umiejętność, którą warto kształtować już od wieku niemowlęcego. Pediatrzy zalecają je jako doskonały sposób na wsparcie odporności malucha. Od którego miesiąca życia można zacząć naukę pływania dla niemowląt i jak ruch oddziałuje na cały organizm?
Pływanie dla niemowląt – rozbudowuje układ mięśniowy
Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla zdrowia. Pediatrzy podkreślają, że pływanie dla niemowląt świetnie wpływa na organizm dziecka i w ogromnym stopniu wpływa na wzmocnienie całego organizmu, przyczyniając się do harmonijnego rozwoju fizycznego i psychicznego. Jaki jest najlepszy wiek na rozpoczęcie zajęć? Specjaliści przekonują, że w ćwiczeniach mogą uczestniczyć niemowlaki już od 3 m.ż. Przed zapisaniem pociechy na basen, trzeba jednak udać się do specjalisty, który zbada niemowlę i wykluczy indywidualne przeciwwskazania. Jak zajęcia z pływania oddziałują na zdrowie małego człowieka? Usprawnia układ krążenia, oddechowy, bierze udział w rozbudowie układu kostnego, wyrabia siłę mięśni. To wszystko pomaga w nauce raczkowania i chodzenia, poprawia się celowość ruchów. Nauka prowadzona jest w formie zabawy, dzięki czemu dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach. Doświadczeni nauczyciele używają piłek, które wpływają na koordynację.
Pływanie dla niemowląt – wpływa na rozwój wzajemnego zaufania
Wzmocnienie stanu układu immunologicznego i zdrowia fizycznego to nie wszystkie walory – pływanie dla niemowląt znacząco oddziałuje także na emocje malucha. Niemowlęta w grupie rówieśniczej przyzwyczajają się do kontaktów z innymi ludźmi, co ma ogromne znaczenie w dalszym życiu. Uczestnictwo w zajęciach z mamą lub tatą oddziałuje też doskonale na budowanie wzajemnego zaufania. Chcesz żeby Twój maluszek brał udział w nauce pływania? Wybierz sprawdzoną szkołę, która zapewnia najlepszych instruktorów.