Producent białka

Białko a dieta

Białko, czyli podstawowy budulec mięśni jest niezwykle ważnym makroelementem stosowanej diety. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości tego składnika da gwarancję solidnego przyrostu mięśni. Na co dzień dostarczamy organizmowi większość białka już podczas jedzenia. Jednak jeżeli myślisz o budowaniu muskulatury to warto też dostarczać białko z odżywek, które pomogą nam w osiągnięciu tego celu.

Białko – jakie wybrać?

Pozycję lidera wśród białek od kilku lat utrzymuje białko serwatkowe, które naturalnie występuje w mleku, i należy do protein najbardziej wartościowych biologicznie. W porównaniu z innymi białkami obecnymi w naszej diecie, zawiera więcej takich aminokwasów, których organizm nie wytwarza, a które służą jako budulec masy mięśniowej. Prawidłowa dieta wraz z odżywką białkową pozwoli bardzo szybko osiągnąć wymarzony efekt

Uwagi na temat stosowania białka

Pamiętaj! Dostarczanie organizmowi nadmiernej ilości białek może przynieść odwrotny efekt. Odżywki białkowe mają być dodatkowym elementem. Bazą powinna być zbilansowana białkowa dieta – a nie na odwrót!