Protezy, mosty czy implanty stomatologiczne – co wybrać?

Najlepszą metodą na pozbycie się braków w uzębieniu są implanty zębowe. Zdają egzamin zarówno w przypadku braku jednego zęba, jak i całkowitego bezzębia. Ich największymi zaletami są stosunkowo łatwa pielęgnacja oraz naturalny wygląd – implant zęba wraz z ceramiczną koronąwygląda tak samo jak naturalny ząb. Przed ich założeniem nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich zębów, jest to zatem mniej dotkliwe dla pacjenta aniżeli zakładanie pełnej protezy lub mostu. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega ten proces i jak należy się do niego przygotować.

Implanty stomatologiczne – jak przebiega ich założenie?

proces wstawienia implantów stomatologicznych rozpoczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Poza nim istotne jest także właściwe nastawienie i poradzenie sobie ze strachem. Następnie stomatolog dokonuje nacięcia dziąsła. To pozwala na odsłonięcie tkanki kostnej i przygotowanie w niej miejsca na implant. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To niezwykle skomplikowany etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego praktyki i wyczucia. Dokładność niezbędna jest również przy wszczepieniu implantu zęba w łoże. Kiedy ten znajdzie się na swoim miejscu, lekarz musi już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a środki znieczulające

Myśl o założeniu implantu zęba rodzi u wielu pacjentów strach przed ewentualnym dotkliwym bólem doświadczanym podczas zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Szczęśliwie niepokój ten jest kompletnie bezpodstawny. Współczesna implantologia korzysta z niezwykle efektywnych środków przeciwbólowych, zapewniających pacjentowi pełny komfort na fotelu stomatologicznym. Pacjenci wyjątkowo czuli na odczuwanie bólu mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które całkiem wyeliminuje możliwość odczuwania strachu przed leczeniem stomatologicznym.