Przebieg leczenia kanałowego

Martwica, zaawansowana próchnica, złamanie zęba, zapalenie miazgi bądź nieodzowność przygotowania korzenia do protezy – te kazusy łączy fakt, iż zwykle w ich przypadku leczenie kanałowe. Chociaż zabieg ten u wielu pacjentów wywołuje dreszcze, w rzeczywistości nie powinniśmy się bać tej terapii. Współczesna stomatologia dysponuje nowoczesnym sprzętem i efektywnymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie nawet największych ubytków nie będzie skutkowało odczuwaniem bólu.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Wstępny etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i usunięcie z niego miazgi zmienionej chorobowo. W jej skład wchodzą naczynia krwionośne oraz nerw, dlatego podczas leczenia kanałowego konieczne jest zaaplikowanie skutecznego środka znieczulającego. W kolejnym kroku wykonuje się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec napełnia się kanał zęba materiałem kompozytowym, cementem szkło-jonomerowym, ceramiką albo metalem szlachetnym.

Znajdź dobrego dentystę do wykonania leczenia kanałowego?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej złożonych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym. Powinno się w związku z tym wybrać dobrego stomatologa, który go zrealizuje. Gwarancją tego, że leczenie będzie udane są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu transmitującego obraz do monitora. Umożliwia to dentyście wprawne oczyszczenie, a w następnej kolejności szczelne wypełnienie kanału, dzięki czemu dodatkowe zabiegi nie będą już potrzebne.