Rehabilitacja ortopedyczna, urologiczna, stomatologiczna – Fizjosport

Rehabilitacja jest najefektywniejszym sposobem na odzyskanie sprawności kończyn po najróżniejszych zwichnięciach. Nie zawsze jednak daje zadowalające efekty – aby po zakończeniu kuracji wrócić do zdrowia, powinniśmy stosować się do określonych przez terapeutę reguł. Na co zwrócić uwagę, by rehabilitacja okazała się skuteczna?

Słuchaj terapeuty zlecającego rehabilitację

To, które zabiegi obejmie rehabilitacja zależy od decyzji lekarza kierującego naszym leczeniem. O jego zaleceniach pamiętajmy nie tylko, gdy w grę wchodzą treningi – w wielu przypadkach może także zaordynować zmianę sposobu życia lub zrezygnowanie z pewnych pokarmów.

Nie rób przerw w rehabilitacji

Rehabilitacja z pewnością okaże się niepowodzeniem, gdy zlecone w jej ramach ćwiczenia nie będą wykonywane cyklicznie. Aby powrócić do sprawności, powinniśmy trenować każdego dnia lub parę razy w tygodniu, pamiętając o ustalonym przez terapeutę harmonogramie.

Rehabilitacja nie zawsze jest przyjemna

Odczuwasz dyskomfort podczas zabiegów? Tak powinno być – lekarz doskonale wie, co zrobić, by rehabilitacja przyniosła rezultaty. Nigdy nie odpuszczaj sobie ćwiczeń, a gdy poczujesz, iż przekraczają twoje możliwości, porozmawiaj o tym z terapeutą – jeśli dręczące cię wątpliwości będą słuszne, z pewnością znajdzie bardziej odpowiednie ćwiczenia.

Trema nie pomoże w rehabilitacji

Jeśli czujemy się niezręcznie, nie powinniśmy się zniechęcać. Rehabilitacja nie we wszystkich przypadkach jest łatwa, a lekarz z pewnością dobrze o tym wie – w żadnym wypadku nie powinniśmy się z tego względu wstydzić.