Sposób na pełny uśmiech – implanty zębów

Zwykle marzymy o posiadaniu białego uśmiechu. Niestety, nie wszystkim natura dała perfekcyjnymi zębami. Szereg pacjentów walczy z problemem paradontozy, czyli chorobą , która doprowadzić może do straty zębów. Do tego dodać należy przebarwienia, wady zgryzu i mnóstwo innych problemów. Szczęśliwie teraz każdy może wzbudzać zachwyt śnieżnobiałym uśmiechem – trzeba tylko wstawić sobie implanty zębów.

Czym są implanty zębów?

Implant zęba to nic innego jak sztuczny korzeń, który wszczepia się w kość . Obecnie wykorzystywane implanty wykonuje się z tytanu. Implanty zębów mają wielkość rzeczywistego korzenia, który trzeba usunąć przed zabiegiem wszczepienia. Następnie na trzonie implantu umieszcza się potem koronę, czyli ceramiczny ząb. Na ten moment za standardowe uznaje się implanty o długości 10 mm. Możliwe jest również umieszczenie implantu o mniejszym rozmiarze, którego długość wynosi tylko sześć mm. Implanty w stu procentach przypominają naturalne zęby, co bez mała jest ich wielką zaletę. Za sprawą tego osoba, która z jakiegoś powodu utraciła własne zęby, może znów pochwalić się kompletnym oraz doskonale prezentującym się uśmiechem.

Wstawianie implantów zębów – tylko u wykwalifikowanego dentysty

Decydując się na założenie implantów, powinno się bez wątpienia zadbać o własne bezpieczeństwo. Dlatego zaleca się, by zabieg ten wykonywany był jedynie przez mającego bogate doświadczenie stomatologa, który ma bogatą wiedzę praktyczną i teoretyczną. Za sprawą tego jesteśmy pewni, że implant zostanie właściwie dopasowany, a potem właściwie osadzony w kości. Trzeba wiedzieć, że zabieg wszczepienia implantów zębów to procedura, którą zasadniczo wykonuje się tylko raz w życiu – implantów zazwyczaj się nie zmienia. Z uwagi na wykorzystywany materiał są one też świetnie tolerowane przez nasz organizm. Produkty z tytanu nie uczulają, co sprawia, że implanty można wykonywać również u alergików.