Zacznij odchudzanie z dietetykiem

Dietetyk to lekarz zajmujący się układaniem planów żywieniowych dla osób z specjalnym zapotrzebowaniem na energię, tak, aby zapewnić im wszystkie wartości odżywcze wymagane podczas ich sposobu życia. Bez trudu dostosuje on specjalną dietę dla każdego, wykorzystując posiadaną wiedzę i doświadczenie.

Kiedy udać się do dietetyka?

Do dietetyka powinniśmy wybrać się, podczas gdy decydujemy o tym, aby zmienić swoją wagę ciała, dowiedzieć się, czy odżywiamy się stosownie do rytmu życia, a także, gdy obniżamy lub zwiększamy ilość aktywności ruchowej, co powoduje zwiększenie lub zmniejszenie koniecznej liczby kalorii. Wizyta u dietetyka wskazana jest również dla osób z niektórymi schorzeniami – ułoży on plan żywienia nieposiadający produktów, które są dla tej osoby niebezpieczne.

Dlaczego współpraca z dietetykiem ma takie znaczenie?

Z zastraszającą częstotliwością zdarzają się sytuacje, w których osoba próbująca sama sobie ułożyć jadłospis – przykładowo w trakcie rozpoczynania indywidualnego odchudzania – wywołuje zagrożenie dla swojego życia. Zagrożenie to jest spowodowane ciężkimi powikłaniami, wynikłymi przede wszystkim z niespełnienia zapotrzebowania organizmu w zakresie dostarczenia niezbędnych elementów odżywczych. Gros Polek szuka diet online, przykładowo na dedykowanych forach, gdzie jednakże ciężko dopatrzyć się profesjonalnych wskazówek. W Krakowie, Łodzi czy innych większych aglomeracjach natomiast działa mnóstwo wykwalifikowanych dietetyków, u których zalecamy zasięgnąć porady w przypadku otyłości. Oni znają się na rzeczy lepiej, niż internetowi specjaliści od żywności.