Tauron Wydobycie miał węglowy

Miał węglowy – tańszy odpowiednik zwykłego węgla

Miał węglowy nie jest najczęściej używanym materiałem paleniskowym. Jak dotąd nie zdobył takiej renomy, jak węgle o większych rozmiarów ziarnach. Natomiast jego konkurencyjna cena, może przyczynić się do zwiększenia jego zużycia.

Dodatkowe walory miału

Jednocześnie, miał ma wysoką wartość opałową, gdyż wytwarzany jest z najwyższej klasy węgla kamiennego. Z uwagi na swoją drobną granulację, najczęściej stosowany jest w osiedlowych kotłowniach, a także mniejszych budynkach, z własnym ogrzewaniem.

Gdzie można nabyć miał węglowy?

Miał węglowy można zakupić albo bezpośrednio w kopalni albo u firm trudniących się jego dystrybucją. Transport odbywa się w formie luźnej, na naczepie samochodu, ewentualnie w formie zapakowanej. Ten drugi sposób jest nieco droższy, jednocześnie wygodniejszy.

Stosowanie miału

Można spalać sam miał węglowy, a także stosować go jako domieszka do innego opału. Dodatkową zaletą jest jego powolne spalanie. W związku z tym, jest wygodnym materiałem opałowym do wykorzystania w domowych kotłowniach. Na jego korzyść wpływa również dostępność miału zapakowanego, co umożliwia łatwe dozowanie, w piecach posiadających specjalny podajnik.