Jak działa hosting współdzielony?

Czym jest hosting?

Hosting to usługa udostępniania miejsca na serwerze, czyli działającej bez przerwy maszynie, mającej dużą moc obliczeniową. Dzięki hostingowi działają wszystkie strony internetowe, ponieważ każda z nich znajduje się na serwerze oraz jest przez niego obsługiwana.

Co to jest shared hosting?

Shared hosting, czyli hosting współdzielony jest najpopularniejszym typem hostingu, w którym jednej fizycznej maszyny używa wielu użytkowników. Wykorzystując go, do dyspozycji ma się wyliczoną część zasobów sprzętowych serwera, takich jak ilość miejsca na dysku czy pamięć RAM. Wspólne dla wszystkich jest oprogramowanie.
Wybór tego typu hostingu jest rekomendowany dla niedoświadczonych użytkowników, z uwagi na stałą pomoc techniczną, która fachowo i szybko usunie wszelkie problemy. Poza tym ogromnym plusem oczywiście jest niska cena wynikająca z faktu, że z jednego urządzenia korzysta ogromna ilość użytkowników.
Niezwykle korzystna cena oraz pomoc i obsługa techniczna to najistotniejsze zalety hostingu współdzielonego, które sprawiają, że jest on używany chętniej od serwerów VPS i serwerów dedykowanych.