KrakSatMedia – montaż anten

Polacy naprawdę często korzystają z anten telewizyjnych. O ile z ich montażem w domach prywatnych nie ma zwykle najmniejszych problemów, to istnieje prawdopodobieństwo, że staną się one naszym udziałem, gdy spróbujemy założyć ją w mieszkaniu spółdzielczym. Przykłady milionów lokatorów pokazują, że montaż anten telewizyjnych nierzadko jest znacznie utrudniony. Dlaczego tak jest? Czy zakazy spółdzielni nie naruszają prawa?

Montaż anten – co mówią przepisy?

Ani krajowe, ani również unijne przepisy nie zabraniają montowania ich na ścianach lub dachach bloków zarządzanych przez spółdzielnie. Postanowienia, które wydają niektóre spółdzielnie są zatem sprzeczne z aktualnym prawem i naprawdę nie powinniśmy ich przestrzegać. Montaż anten jest więc całkowicie legalny, a dane decyzje zarządcy powinniśmy zaskarżyć. W jaki sposób?

Jak zdobyć akceptację montażu anten?

Powodem wysuwanych przez nas żądań może być ustawowe prawo do samodzielnego decydowania o tym, z których ofert chcemy skorzystać. Wspólnota nie może kwestionować naszych wyborów, a zakaz zamontowania urządzenia do odbioru TV na wspólnej ścianie będzie przez sąd oceniony właśnie tak. Nie zapominajmy jednak, że montaż anten powinien odbyć się w poszanowaniu obowiązujących norm prawnych. Do jakich reguł musimy zatem się dostosować?

Montaż anten – o tym nie zapominaj

Montaż anten nie może odbyć się z pogwałceniem praw pozostałych mieszkańców. Należy wybrać miejsce, gdzie sprzęt nie będzie żadnemu z nich zawadzał, a gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości – zapytajmy o zdanie sąsiadów. Zarządcy mogą też zalecić, by sprzęt zamontowała osoba z odpowiednimi kompetencjami – najlepszym rozwiązaniem będzie zatem powierzenie tego fachowcom.

Dane teleadresowe:
KrakSatMedia
os.Oświecenia 35/16
31-636 Kraków

Mob.: 508-970-920
E-mail: [email protected]