System obiegu dokumentów

Dzięki systemom obiegu dokumentów działanie nowoczesnych firm jest dużo wydajniejsze. Stworzono nawet darmowe rozwiązania tego rodzaju – niestety, ze względu na liczne błędy ich użycie nierzadko nie jest opłacalne. Jak natomiast wśród tych płatnych znaleźć system obiegu dokumentów, który spełni nasze oczekiwania?

Konfigurowalność – najważniejszy parametr systemu obiegu dokumentów

Producent oprogramowania nie jest w stanie przystosować produkowanego przez siebie systemu do potrzeb każdego z kontrahentów. Natomiast znacznie uprości im działanie, dostarczając opcję jego samodzielnej konfiguracji i rozszerzenia zakresu jego funkcji.

Co zrobić, gdy system obiegu dokumentów przestanie działać?

W dzisiejszych przedsiębiorstwach funkcjonalność workflow w dużej mierze wpływa na ich wyniki. Przed wyborem konkretnego programu, warto się zorientować, czy jego dostawca zapewnia wsparcie techniczne – dzięki temu awarie prędzej zostaną usunięte.

System obiegu dokumentów – co z serwerem?

Dobry system obiegu dokumentów musi działać na łatwo dostępnych i tanich systemach serwerowych. Dobrze, kiedy będziesz mógł używać go na serwerach z rodziny Uniksa – są bowiem bezpłatne, często wykorzystywane i niezawodne.

Digitalizacja – najważniejsza możliwość systemu obiegu dokumentów

Obieg faktur w przedsiębiorstwie będzie o wiele łatwiejszy, jeśli system pozwoli ci na szybką digitalizację papierów. Pomocne w tym przypadku będzie między innymi system OCR, umożliwiający bezobsługowe import treści z papierowych faktur.